Skoč na obsahSkoč na navigaci
Content of this page is not available in selected language (en).

Národní digitální knihovna

Národní digitální knihovna - Díla nedostupná na trhu
V červenci 2021 byla uzavřena s Národní knihovnou ČR Smlouva o podmínkách zpřístupnění děl na trhu nedostupných. Městská knihovna tudíž může i nadále zprostředkovat přístup ke službě Národní digitální knihovny, která byla do konce června 2021 zájemcům přístupna v rámci NDK-Covid.

Knihovna tuto službu nabízí svým registrovaným čtenářům. Služba je poskytována zdarma na základě licenční smlouvy Národní knihovny ČR s kolektivními správci DILIA a OOA-S. Čtenáři mají možnost čtení plného textu dokumentu prostřednictvím vzdáleného přístupu ze svého domácího počítače.
Co jsou to díla nedostupná na trhu?
Jedná se o dokumenty, které jsou dosud chráněny autorským zákonem (tj. neuplynulo 70 let od smrti všech autorů), ale nejsou již dostupné na knižním trhu. Velká část z nich již byla českými knihovnami zdigitalizována a dosud byla přístupná jen v budově příslušné knihovny vlastnící daný dokument. Nyní mají registrovaní čtenáři naší knihovny novou možnost zobrazit všechna tato díla vzdáleným přístupem online přímo ze svého domácího počítače.
Registrovaní čtenáři knihovny mohou vyhledávat a číst dokumenty, je zakázáno zhotovení jakékoliv digitální nebo tiskové kopie.
Odkaz do digitální knihovny 
DNNT

Videonávod ohledně postupu je dostupný na https://youtu.be/NIIfS5aP-s0.

Více informací získáte na naší e-mailové adrese: mvs@knihovnakralupy.cz, ve studovně knihovny nebo v příloze knihovního řádu.

DIKDA – Digitální knihovna SNK

Zpřístupnění slovenských děl nedostupných na trhu

Slovenská národní knihovna v těchto dnech spustila portál DIKDA - Digitální knihovnu SNK, která nabízí registrovaným čtenářům více než milion autorsky volných i obchodně nedostupných děl (OND). A to vše bezplatně, online z kteréhokoli místa Evropského hospodářského prostoru. Z mobilu či laptopu, stačí vám registrovat se a okamžitě v ní můžete vyhledávat digitální kopie knih, časopisů, článků, fotografií, rukopisů, které vyšly od vynalezení knihtisku až po začátek 21. století.

Provozní doba knihovny:
Wednesday 21. February 2024
Departments
Morning
Afternoon
Pro dospělé
08:00 - 11:30
12:30 - 18:00
Pro děti
08:00 - 11:30
12:30 - 17:30
Studovna
08:00 - 11:00
12:30 - 18:00
Kalendář událostí

Nahrávám kalendář...

To the top