Skoč na obsahSkoč na navigaci

Akce pro děti

Lovci perel
Lovci perel je celostátní projekt Knihovny města Hradec Králové, který mění čtení v dobrodružství a z práce s knihou dělá zábavu. Vybrané dětské knížky se ve hře stávají perlorodkami a přinášejí svým čtenářům zajímavý zisk v podobě perel. Do hry na podporu čtenářské gramotnosti, která motivuje ke čtení a učí děti pracovat s textem, se naše knihovna zapojila v roce 2018. Cílem projektu je především smysluplné a zábavné trávení volného času dětí a objevování nových knih. V naší knihovně máme v současné době přes 2 300 doporučených titulů označených samolepkou – perlorodkou. Přijďte do dětského oddělení, kde vám paní knihovnice sdělí podrobnější informace. Vždyť nikdy není pozdě začít číst a ponořit se do světa pohádek, příběhů a dobrodružství.

Už jsem čtenář – Knížka pro prvňáčka

Jedná se o projekt na podporu čtenářské gramotnosti, do kterého se naše knihovna zapojila v roce 2013. Cílem projektu je rozvoj čtenářských návyků žáků již od prvního ročníku školní docházky. Do projektu přihlašujeme žáky prvních tříd kralupských základních škol. Během několika let se v dětském oddělení na akcích v rámci projektu vystřídaly stovky dětí a nás moc těší, že se některé z nich staly našimi čtenáři. Odměnou za úspěšné absolvování je pro děti knížka pro prvňáčka, původní česká novinka, která byla napsána a ilustrována výhradně pro účastníky projektu a kterou nelze v běžné knihkupecké síti minimálně tři roky koupit. 

Den pro dětskou knihu

Tuto akci pořádáme většinou poslední listopadové nebo první prosincové pondělí. A snažíme se navodit předvánoční atmosféru. Pro děti je připravena registrace zdarma, zábavné hry, kvízy a soutěže, výtvarné dílničky se zimní tématikou apod.

Hráčské doupě 
Ve studovně knihovny pořádáme pro děti dny deskových her. Děti si mohou vybírat z bohaté nabídky deskovek a strávit v knihovně se svými kamarády či rodiči příjemné odpoledne.  

Literární a výtvarné soutěže
V dětském oddělení si také můžete zasoutěžit. Pokud rádi tvoříte nebo píšete, neváhejte se zapojit do vyhlášených akcí. Sledujte naše aktuality.  

děti1   děti 2   děti 3
Provozní doba knihovny:
Neděle 14. července 2024
Oddělení
Dopoledne
Odpoledne
Pro dospělé
- z a v ř e n o -
- z a v ř e n o -
Pro děti
- z a v ř e n o -
- z a v ř e n o -
Studovna
- z a v ř e n o -
- z a v ř e n o -
Kalendář událostí

Nahrávám kalendář...

Nahoru