Skoč na obsahSkoč na navigaci
Content of this page is not available in selected language (en).

Akce pro děti

Lovci perel
Lovci perel je celostátní projekt Knihovny města Hradec Králové, který mění čtení v dobrodružství a z práce s knihou dělá zábavu. Vybrané dětské knížky se ve hře stávají perlorodkami a přinášejí svým čtenářům zajímavý zisk v podobě perel. Do hry na podporu čtenářské gramotnosti, která motivuje ke čtení a učí děti pracovat s textem, se naše knihovna zapojila v roce 2018. Cílem projektu je především smysluplné a zábavné trávení volného času dětí a objevování nových knih. V naší knihovně máme v současné době přes 2 200 doporučených titulů označených samolepkou – perlorodkou. Přijďte do dětského oddělení, kde vám paní knihovnice sdělí podrobnější informace. Vždyť nikdy není pozdě začít číst a ponořit se do světa pohádek, příběhů a dobrodružství.

Už jsem čtenář – Knížka pro prvňáčka

Jedná se o projekt na podporu čtenářské gramotnosti, do kterého se naše knihovna zapojila v roce 2013. Cílem projektu je rozvoj čtenářských návyků žáků již od prvního ročníku školní docházky. Do projektu přihlašujeme žáky prvních tříd kralupských základních škol. Během několika let se v dětském oddělení na akcích v rámci projektu vystřídaly stovky dětí a nás moc těší, že se některé z nich staly našimi čtenáři. Odměnou za úspěšné absolvování je pro děti knížka pro prvňáčka, původní česká novinka, která byla napsána a ilustrována výhradně pro účastníky projektu a kterou nelze v běžné knihkupecké síti minimálně tři roky koupit. 

Den pro dětskou knihu

Tuto akci pořádáme většinou poslední listopadové nebo první prosincové pondělí. A snažíme se navodit předvánoční atmosféru. Pro děti je připravena registrace zdarma, zábavné hry, kvízy a soutěže, výtvarné dílničky se zimní tématikou apod.

Hráčské doupě 
Ve studovně knihovny pořádáme pro děti dny deskových her. Děti si mohou vybírat z bohaté nabídky deskovek a strávit v knihovně se svými kamarády či rodiči příjemné odpoledne.  

Literární a výtvarné soutěže
V dětském oddělení si také můžete zasoutěžit. Pokud rádi tvoříte nebo píšete, neváhejte se zapojit do vyhlášených akcí. Sledujte naše aktuality.  

děti1   děti 2   děti 3
Provozní doba knihovny:
Wednesday 21. February 2024
Departments
Morning
Afternoon
Pro dospělé
08:00 - 11:30
12:30 - 18:00
Pro děti
08:00 - 11:30
12:30 - 17:30
Studovna
08:00 - 11:00
12:30 - 18:00
Kalendář událostí

Nahrávám kalendář...

To the top